Helt klar til skolestart
Skolestart forude
I Kronen Vanløse finder du alt du har brug for til skolestart, hvad enten det er den første skoletaske, indhold til penalhuset, en madkasse der passer til frokost og mellemmåltider, lommeregnere eller løbesko du er på udkig efter så finder du det hele her.
Her under finder du et udpluk - men snyd ikke dig selv at komme forbi og se det store udvalg.
Købes skoletasken frem til d. 11. august får i en gratis vaffelstick fra Rajissiomo med. Det er noget helt særligt at købe skoletaske, både for barn og forældre, så vi vil gerne sikre, at det særlige øjeblik forlænges og forsødes, så begge vil mindes det med glæde.
Voucherne udleveres i neye, Bog & ide, Intersport og Skechers når der købes en skoletaske.
Har du alt du mangler?
Skoletasken:
Hos Neye finder du et stort udvalg af smarte skoletasker og penalhuse.
Her findr du et stort udvalg fra Ergobag, Stach, Lego, Jeva, Beckmann mm.
Ergobag med alt hvad du har brug for 2.099kr
Satch skoletaske der anbefales til de større børn 1.199kr
Jeva skoletaske med gymnastikpose og drikkedunk
Bog & idé tilbyder et bredt udvalg af skriveredskaber, hæfter og indbindingspapir og lommeregnere til de større børn:
Lommeregner texas ti-30xb multi view er en solid matematikregner, hvor man let bladrer i det indtastede og resultaterne med piletasterne. Skriver matematikken som i bøgerne. F.eks. rigtig brøkregning med fællesnævner etc. Med trigonometri, som kræves i folkeskolen.
Skolen kalder og det betyder også, at dine børn igen har sko på en stor del af dagen – derfor er det vigtigt, at de er gode.
Skechers børnesko giver masse af støtte og komfort, som er vigtigt når børn udvikler sig.
Skoringen tilbyde et stort udvalg af fodtøj til skolestart, om det er løbesko, gummistøvler eller sandaler så finder du det her, både til piger og drenge.
Madpakken må vi ikke glemme
Hos Sinnerup og Imerco er der masser af madkasser at vælge i mellem bl.a. er Sistema stærk representeret
Rigtig god skolestart.
Har du et barn der starer i 0. klasse i år - så se lige her: Ny tradition i Vanløse